Časté otázky

Centralizácia výroby domov na jedno miesto má mnoho výhod:

  • Stavba domu prebieha v stabilnom prostredí – dom nie je vystavený poveternostným vplyvom (napr. dážď, vlhkosť, sneh atď.). Nemôže sa teda stať, že do domu zatečie, alebo Vám niekto poškodí neuzavretú stavbu.
  • Úspora nákladov. Výroba všetkých domov prebieha na jednom mieste, ktoré je na stavbu domu technologicky i logisticky pripravené.
  • Veľmi rýchla výstavba. Technologické prestávky prakticky neexistujú. Celá stavba je tzv. „suchý proces“. Nemusí sa čakať na vhodné počasie, dom teda možno zhotoviť v akomkoľvek ročnom období.

Za ďalšie výhody možno považovať napr. tichú montáž a čistotu vyhotovenia.

Vo väčšine prípadov nie je vydanie stavebného povolenia nutné, avšak je nutné zámer prerokovať s miestne príslušným stavebným úradom. Naše skúsenosti ukazujú, že každý stavebný úrad si problematiku možnosti umiestnenia mobilnej modulovej drevostavby vykladá inak. Odporúčame Vám poradiť sa s naším špecialistom, ktorý Vám podá presné informácie.
V konečnom dôsledku nijako. Po spojení jednotlivých častí domu je dom k nerozoznaniu od klasickej drevostavby. Spoje domu sú konštrukčne pevnejšie než konštrukcia v iných bodoch, takže v budúcnosti nehrozí žiadna porucha spôsobená prevozom domu. Konštrukcia domu je prispôsobená na prevoz. Dom postavený na mieste nie je staticky taký odolný, ako náš modulový dom. Statická konštrukcia je teda pevnejšia než drvivá väčšina klasických drevostavieb, často i oceľových stavieb.

Na konštrukciu domov využívame modernú trámkovú konštrukciu z priemyslovo sušených a lepených KVH hranolov. Hranoly sú spojované čapovaním. Spoj je vždy zlepený a zoskrutkovaný HBS skrutkami. Záruka na túto konštrukciu je 10 rokov! 

Všetky modulové domy sú vyrábané v našej výrobnej hale v Babicích.
Obvykle 2-3 mesiace od podpisu zmluvy, v závislosti od vyťaženosti výroby a typu modulové drevostavby.

Modulové drevostavby sú vhodné na celoročné obývanie, sú dostatočne zateplené, majú plnohodnotné sociálne zázemie a sú vykurované väčšinou elektrickými konvektormi.

Naše modulové drevostavby možno spojiť do rôznych variantov vyhotovenia. Vaše obydlie teda môže postupne „rásť“ podľa Vašich potrieb. V prípade záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Áno, hypotečný úver je úplne bežným spôsobom financovania. S jeho vyriešením sme schopní Vám pomôcť.

Drevený dom je stavaný podľa veľmi prísnych statických parametrov a vplyvom počasia odolá rovnako ako ktorákoľvek murovaná stavba.

Bežný tehlový dom postavený v 80. rokoch má mernú spotrebu tepla 110 kWh/m² vykurovanej plochy. Nízkoenergetický dom, medzi ktoré sa zaraďuje väčšina drevostavieb, má mernú spotrebu tepla 50 kWh/m² vykurovanej plochy.
  • Základná sadzba DPH 20 %
    bude uplatnená vo všetkých prípadoch.

Stavba na dokončenie obsahujekompletné steny, strechu i s krytinou, strop, všetky sadrovláknité konštrukcie (Fermacell), fasádu (omietka, alebo drevo), okná a balkonové dvere, elektrorozvody, vnútorné rozvody vody a klampiarske práce.

Neobsahuje podlahy, končí sa OSB doskou. V interiéri obrúsený Fermacell. V kúpeľni všetky vývody zatvorené zátkami. Stavba je kompletne uzavretá.

V cene nie je zahrnutá doprava, žeriav, ktorý modul osadzuje, ani základy (betónové pätky, alebo zemné skrutky).


Stavba na kľúč obsahujeStavba na kľúč obsahuje: kompletné steny, strechu i s krytinou, strop, klampiarske práce, okná a balkónové dvere, dvere, okenné parapety, vnútorné dvere, podlahové krytiny, vnútorné steny FERMACELL, kompletná sanita v kúpeľňi, vykurovanie, elektrorozvody, maliarske práce, vnútorné rozvody vody a kanalizácia.

Stavba na kľúč neobsahuje nábytok, kuchynskú linku, ani žiadne vybavenie izieb.

V cene nie je zahrnutá doprava, žeriav, ktrorý modul osadzuje, ani základy (betónové pätky, alebo zemné skrutky).

Áno, skladá sa vždy 50% záloha pri podpise zmluvy o dielo, aby sa mohla začať výroba Vášho modulu. Zvyšná suma sa dopláca pri odovzdaní Vašej novej modulovej drevostavby.
Nie, samozrejme môžete prísť i s vlastným návrhom a môžeme sa dohodnúť na stavbe na mieru. Kontaktujte nás a dozviete sa viac.
V základnej cene nie je zahrnutá doprava ani základy (betónové pätky alebo zemné skrutky) V cene nie je práca žeriavu, ktorý osadzuje modul na danom pozemku, a pripojenie na IS si rieši každý klient sám na vlastné náklady.
V cene našich stavieb je plechová sedlová strecha so sklonom 15 stupňov, alebo plochá so strešnou fóliou.
Áno, v každej stavbe na kľúč sa ráta s vykurovaním, a to formou elektrických konvektorov. Pričom v každej miestnosti je jeden tento konvektor, v kúpeľni ho nahradzuje elektrický rebrík. Pokiaľ zákazník zvolí iný model vykurovania, musí počítať s príplatkom.
Každá cenová ponuka platí vždy jeden mesiac. Potom sa musí vypracovať znovu. Predovšetkým pri výkyvoch cien v eurách nie je možné danú cenovú ponuku udržať dlhodobo.
Veľmi často sa stretávame s klientmi, ktorí vyžadujú, aby v ich stavbe boli krbové kachle. Avšak pokiaľ sa bavíme o stavbe do 100m², je to väčšinou zbytočné a krb plní skôr estetickú funkciu. Pretože stavby sú izolačne perfektne vyriešené, v momente, keď zakúrite v krbe, môžete ísť rovno otvárať okná, pretože v miestnosti bude naozaj príliš teplo. Klienti to nakoniec často riešia falošným krbom, a to napríklad v podobe liehových krbov.
Áno, možné to je, ale za príplatok. Každopádne ho odporúčame len pri stavbách na celoročné obývanie.
V Senci je to možné každú sobotu od 10-14 hodín, alebo kedykoľvek inokedy po telefonickom dohovore. V Senci však máme vystavenú iba jednu túto modulovú drevostavbu. Do výroby môžete prísť kedykoľvek od pondelka do piatka, ale vždy len po telefonickom dohovore.
V našej výrobe sa každý deň pracuje na nových moduloch, ktoré sa u nás pod jednou strechou priamo vyrábajú. Zároveň tak môžete vidieť vonku pred výrobnou halou i hotové modulové drevostavby. Je vždy lepšie a naozaj dôležité aspoň raz Vašu stavbu vidieť, než o nej stokrát počuť.
Áno, v Česku i na Slovensku dokážeme vybaviť kompletne celé stavebné povolenie. V Českej republike riešime pre klientov kompletne celé financovanie. Na Slovensku vybavujeme hypotéky a potrebné financovanie podľa individuálneho posúdenia.
Toto pripojenie si rieši každý klient sám na svoje vlastné náklady, najlepšie s miestnymi špecialistami. Modulové mobilné drevostavby dodávame vždy tak, že sú kompletne pripravené na napojenie na štandardné prípojky inžinierskych sietí.
Áno, tento variant je samozrejme možný, ale vždy za príplatok. V našich príplatkových listoch máme uvedené, koľko Vás bude stáť m².
Áno, samozrejme môžete. Najlepším variantom je ale odovzdať nám kontakt na Vášho bankového poradcu, s ktorým sa sami spojíme. Dodáme mu všetky podklady a materiály a nastavíme spoločné plnenie zmluvy. Hypotéku dokážeme vybaviť za Vás.

KONTAKTUJTE NÁS

CENOVÁ DOSTUPNOSŤ bývanie

Poskytujeme jednoznačne najnižšie ceny na trhu! Náš najlacnejšie modul je k dispozícii už od 26 154 € bez DPH. Kompletný cenník k dispozícii tu.

RÝCHLOSŤ VÝSTAVBY domu

Bývanie na kľúč do 2-3 mesiacov. Tým, že naše moduly vyrábáme v krytých halách a máme vyhradený výrobný tým, vznikajú naše stavby veľmi rýchlo.

EKOLÓGIA drevostaveb

Používame prírodné materiály, ktoré neobsahujú škodlivé emisie SOX a COx a nezaťažujú životné prostredie.

Záruky MODULOS drevostaveb

Za našou prácou si stojíme a preto sa Vám nebojíme poskytnúť záruku 5 rokov na konštrukciu domu!