Časté otázky

1.Prečo si vybrať hotovú modulovú drevostavbu, dovezenú priamo na miesto?

Centralizácia výroby domov na jedno miesto má mnoho výhod:

Stavba domu prebieha v stabilnom prostredí – dom nie je vystavený poveternostným vplyvom (napr. Dážď, vlhkosť, sneh atď). Nemôže sa teda stať, že do domu zatečie, alebo Vám niekto poškodí neuzavretú stavbu.
Úspora nákladov. Výroba všetkých domov prebieha na jednom mieste, ktoré je na stavbu domu technologicky aj logisticky pripravené.
Veľmi rýchla výstavba. Technologické prestávky prakticky neexistujú. Celá stavba je tzv. „Suchý proces“. Nemusí sa čakať na vhodné počasie a dom možno teda zhotoviť v akomkoľvek ročnom období

Ako ďalšie výhody možno považovať napr. Tichú montáž a čistotu prevedenia na mieste dodania.

2. Je nutné mať stavebné povolenie?

Vo väčšine prípadov je nutné ohlásenie stavby (zjednodušený a zrýchlený proces stavebného povolenia), avšak je nutné zámer prerokovať s miestne príslušným stavebným úradom. Naše skúsenosti ukazujú, že každý stavebný úrad si problematiku možnosti umiestnenia modulové drevostavby vykladá inak. Odporúčame Vám poradiť sa s naším špecialistom, ktorý Vám podá presné informácie.

3. Ako sa líši modulový dom od klasickej drevostavby?

V konečnom výsledku nijak. Po spojení jednotlivých častí domu je dom na nerozoznanie od klasickej drevostavby. Spoje domu sú konštrukčne silnejšie ako konštrukcie v iných bodoch a tak v budúcnosti nehrozí žiadna vada spôsobená prevozom domu. Konštrukcia domu je prispôsobená prevozu. Dom postavený na mieste nie je staticky tak odolný, ako náš modulový dom. Statická konštrukcia je teda silnejšia ako drvivá väčšina klasických drevostavieb, veľakrát aj oceľových stavieb.

4.Aká je životnosť modulových drevostavieb?

Pre konštrukciu domčekov využívame moderné trámkovou konštrukciu z priemyselne sušených a lepených KVH hranolov. Životnosť je teda rovnaká ako u klasických drevostavieb a je všeobecne udávaná minimálne 80 rokov.

5. Aká dlhá je dodacia doba?

Obvykle do 5 mesiacov od podpisu zmluvy, v závislosti vyťaženosti výroby a typu modulové drevostavby.

6.Možno v modulovej drevostavbe bývať celoročne?

Modulové drevostavby sú vhodné pre celoročné bývanie, úplne rovnako ako klasické drevostavby alebo murované stavby. Energetické štítky našich domčekov sú v nízkoenergetické úrovni.

7. Môžem spojiť viac modulov v jeden celok?

Naše modulové drevostavby možno spojiť do rôznych variantov prevedenia. Vaše bývanie teda môže postupne „rásť“ podľa Vašich potrieb. Všetky domčeky prispôsobujeme na mieru.

8. Možno obstaranie modulové drevostavby financovať hypotékou?

Áno, hypotekárny úver je úplne bežným spôsobom financovania. S jej vyriešením sme schopní Vám pomôcť.

9. Je drevostavba rovnako odolná voči vplyvom počasia (sneh, vietor …) ako murovaná stavba?

Drevený dom je stavaný podľa veľmi prísnych statických parametrov a vplyvom počasia odolá rovnako ako ktorákoľvek murovaná stavba.

10. Aké sú teda skutočné úspory energií v drevostavbe oproti murovanému domu?

Bežný tehlový dom postavený v 80. rokoch má mernú potrebu tepla 110 kWh / m² vykurovanej plochy. Nízkoenergetický dom, medzi ktoré sa radia väčšina drevostavieb má mernú potrebu tepla 50 kWh / m² vykurovanej plôch.

11. Aká sadzba DPH bude použitá pri nadobudnutí modulové drevostavby?

Znížená sadzba DPH 15%
bude podľa § 48a § 49 zákon č. 235/2004 Zb. o dani z pridanej hodnoty uplatnená na rodinné domy určené na trvalé bývanie. V praxi teda musí byť stavba realizovaná na základe Ohlásenie stavby (RD do 150 m²), alebo Stavebného povolenie (RD nad 150 m²), a to na stavebnom pozemku.
Základná sadzba DPH 21%
bude uplatnená v ostatných prípadoch (napr. pre rekreačné objekty).

12. Rozdiel medzi stavbou na kľúč a stavbou na dokončenie?

Stavba na dokončenie obsahuje: kompletné steny, strechu aj s krytinou, strop, všetky sadrovláknité konštrukcie (Fermacell), fasádu (omietka, alebo drevo), okná a balkónové dvere, okenné parapety, elektrorozvody, vnútorné rozvody vody a klampiarske práce.

Neobsahuje podlahy, tie končia OSB doskou. V interiéri obrúsený Fermacell. V kúpeľni všetky vývody zamiesenej zátkami. Stavba je kompletne celá uzavretá.

V cene nie je zahrnutá doprava, základy (betónové pätky, alebo zemné skrutky) a žeriav, ktorý osadzuje modul na pozemku.


Stavba na kľúč obsahuje: kompletné steny, strechu aj s krytinou, strop, klampiarske práce, okná a balkónové dvere, okenné parapety, vnútorné dvere, podlahové krytiny, vnútorné steny Fermacell, v kúpeľni kompletné sanita s wc geberit, vykurovanie, elektrorozvody, maliarske práce, vnútorné rozvody vody a kanalizácie.

Stavba na kľúč neobsahuje nábytok, kuchynskú linku, ani žiadne vybavenie izieb. Vybavená je len kúpeľňa, ktorá obsahuje sprchovací kút, záchod, elektrický rebrík, umývadlo a bojler.

V cene nie je zahrnutá doprava, základy (betónové pätky, alebo zemné skrutky) a žeriav, ktorý osadzuje modul na pozemku.

13. Platí sa nejaká záloha pri nadobudnutí novej modulové drevostavby?

Áno, skladá sa vždy 60% záloha pri podpise zmluvy, aby mohla začať výroba Vášho modulu. Zvyšná suma sa dopláca pri odovzdaní Vašej novej modulové drevostavby.

14. Musíme si vybrať modul z Vašej ponuky, alebo si môžeme navrhnúť svoj?

Nie, samozrejme môžete prísť aj s Vaším návrhom a môžeme sa dohodnúť na stavbe na mieru. Kontaktujte nás a dozviete sa viac.

15. Ktoré základné veci nie sú započítané v cene stavby?

V základnej cene nie je zahrnutá doprava, základy (betónové pätky, alebo zemné skrutky) a žeriav, ktorý osadzuje modul na danom pozemku. Tieto náklady sa líši u jednotlivých pozemkov, preto ich nemôžeme počítať do základnej ceny. Pripojenie na IS si rieši každý klient sám na svoje náklady, ale radi Vám poradíme, popr. pomôžeme vyriešiť.

16.Aká strecha je v cene našej stavby?

V cene našich stavieb je plechová rovná sa strešné fóliou strecha, sedlová strecha so sklonom 15 stupňov je za príplatok.

17.Je v cene na kľúč započítané nejaké kúrenie?

Áno, v každej stavbe na kľúč sa počíta s kúrením a to formou elektrických priamotopov. Kde v každej miestnosti je jeden tento priamotop, kde v kúpeľni ho nahradzuje elektrický rebrík. Pokiaľ zákazník zvolí iný model kúrenie, musí počítať s príplatkom.

18. Je cenová ponuka nejako obmedzená časom?

Každá cenová ponuka platí vždy po dobu 30 dní. Potom sa musí urobiť znova. Predovšetkým pri výkyvoch cien v eurách, nejde danú cenovú ponuku fixovať bez zálohy dlhodobo.

19. Sú do našich modulov vhodná krbové kachle?

Veľmi často sa stretávame s klientmi, ktorí vyžadujú mať vo svojej stavbe krbové kachle. Avšak ak sa bavíme o stavbe do 100 m² je to väčšinou zbytočné a kachle plní funkciu len estetickú. Keďže sú stavby vyriešené perfektne izolačne, v momente keď zakúrite v krbe, môžete ísť rovno otvárať okná, bude tu naozaj veľké horúco. Klienti to nakoniec často riešia falošným krbom a to napríklad v podobe liehových kachlí.

20.Je možné mať vo svojej stavbe podlahové teplovodné kúrenie?

Ne, do našich staveb není tento typ vytápění vhodný. Jsme však schopni instalovat elektrické podlahové topení.

21. Kedy môžem prísť navštíviť Vašu výrobu?

Do našej výroby môžete prísť kedykoľvek od pondelka do piatku, ale vždy len po telefonickom dohovore.

22. Riešite pre klienta i financovania a stavebné povolenie?

Áno, za pomoci našich projektantov môžeme dodať aj všetku dokumentáciu pre stavebné povolenie. Rovnako tak riešime pre klientov financovania.

23. Ako a kto rieši pripojenie na IS?

Toto pripojenie si rieši každý klient sám na svoje vlastné náklady, najlepšie s miestnymi špecialistami. Modulové drevostavby dodávame vždy tak, že sú kompletne pripravené na napojenie na štandardné prípojky inžinierskych sietí.

24. Je možné si od Vás nechať postaviť terasu, či prístrešok na auto?

Áno, aj toto robíme dosť často pre našich klientov, na základe požiadavky naceníme terasu, pergolu, prístrešok na auto ai.

Ekonomicky &<br>kvalitně

Ekonomicky &
kvalitně

•Zakladáme si na vysokej kvalite za priaznivé ceny.
• Prevádzka domčeka je za „babku“.
• Pevne stanovená cena.

Rychle &<br>bez starostí!

Rychle &
bez starostí!

Domček odovzdáme do 4 – 5 mesiacov a ušetríme vám všetky starosti ohľadom stavby domu.

Mobilita &<br>Variabilita

Mobilita &
Variabilita

Šijeme domčeky na mieru našim klientom, nebojíme sa zmien ani neštandardných vecí, navyše možno domček kedykoľvek previezť na iné miesto.

Materiály & <br>životnost

Materiály &
životnost

Používame iba certifikované, zdravotne nezávadné materiály. Životnosť našich drevostavieb je porovnateľná s murovanou stavbou.

Bayos
Cetris
Fermacell
Isover
Rigips