05. 03. 2017

Drevostavba – vlastné bývanie za minimum nákladov

V poslednej dobe narastá záujem o drevostavby. Sú to rýchlo postavené, lacné stavby – nízkoenergetické alebo aj pasívne domy postavené z dreva a izolácie.

Túžite si postaviť vlastné bývanie – dom, chalupu alebo chatu bez veľkých investícií, energeticky nenáročné – svojpomocne a za pomerne krátky čas?
Chcete vlastniť nízkoenergetický alebo dokonca pasívny dom s minimálnymi nákladmi na vykurovanie?

To nie je žiadný problém. Nechte si postavit modulárnú drevostavbu.

Drevo je jeden z najstarších stavebných materiálov používaných v stavebníctve. Stavbou z dreva šetríte čas potrebný na výstavbu, a tým, samozrejme, aj peniaze.
Obvodové steny, priečky a strecha môžu byť postavené za niekoľko dní.

Steny neakumulujú teplo a nesálajú chlad. Kúrením vyhrievate len vzduch v miestnostiach. Teplo sa v dome udržuje vďaka dobrej izolácii obvodových stien. Hrúbka stien je pomerne malá v porovnaní s murovanými stenami. Dobrý tepelný odpor stien vám zaručuje nízke náklady na vykurovanie.

Pri stavbe odpadajú tzv. mokré procesy, a teda aj čas potrebný na vysušenie stavby – hlavne pri betónovaní prekladov, vencov a stropov.

Pri kvalite dnešných materiálov, ktoré chránia drevo je životnosť drevostavby predĺžená na 150 rokov a viac. Preto si drevostavbu užijete nielen vy, vaše deti, ale aj vaše vnúčence. Pozrite sa na chrámový komplex Horyuji v mestečku Nara v Japonsku. Sú to drevostavby postavené pred 1300 rokmi. Budovy sú stále krásne a funkčné.

Domy vykurované po väčšinou elektrickým podlahovým kúrením. Náklady na elektriku – to je kúrenie, plus ohrev vody v bojleri , svietenie, varenie, pranie, TV a všetko ostatné – činia v prepočte maximáln 65,- € mesačne.

Výborné na tom je, že nemusíme kupovať drevo na zimu. Odpadne pílenie, kúrenie a vynášanie popola. Ušetríte si takto hromadu času. Prídete domov a máte teplučko bez roboty. Môžete sa venovať sebe a svojim záujmom.

Zdroj: http://www.drevostavbanavod.sk/


Späť na výpis »

CENOVÁ DOSTUPNOSŤ bývanie

Poskytujeme jednoznačne najnižšie ceny na trhu! Náš najlacnejšie modul je k dispozícii už od 26 154 € bez DPH. Kompletný cenník k dispozícii tu.

RÝCHLOSŤ VÝSTAVBY domu

Bývanie na kľúč do 2-3 mesiacov. Tým, že naše moduly vyrábáme v krytých halách a máme vyhradený výrobný tým, vznikajú naše stavby veľmi rýchlo.

EKOLÓGIA drevostaveb

Používame prírodné materiály, ktoré neobsahujú škodlivé emisie SOX a COx a nezaťažujú životné prostredie.

Záruky MODULOS drevostaveb

Za našou prácou si stojíme a preto sa Vám nebojíme poskytnúť záruku 5 rokov na konštrukciu domu!