Typy stavieb a skladba konštrukcie

1) Nízkoenergetická

Náklady na vykurovanie sú tu veľmi nízke. Všeobecne platí, že ročná spotreba energie neprekročí 50 kW/m2. Hrúbka izolantu v stenách pri týchto konštrukciách je min 210 mm, obvykle 240 mm v strope, a v podlahe obvykle 240 mm. Ako izolant používame prevažne čadičovo-vláknité izolácie, prípadne drevovláknité. Celoročné bývanie je tu úplnou samozrejmosťou.

Kliknutím sem zväčšíte obrázok

2) Pasívna

Náklady na vykurovanie sú absolútne minimálne. Mierne zveličene možno povedať, že takýto modul vykúrite ľudským teplom, prípadne teplom z TV či monitora, a v najhoršom sa použije sviečka. Jasne, že toto prirovnanie je prehnané. Aby dom bol pasívny, nestačí len zvoliť vhodnú hrúbku izolantu, ale predovšetkým dbať na vhodné umiestnenie okien a v neposlednom rade ich v letných mesiacoch zatieniť nejakou ochranou pred slnečným  svitom, či markízami, aby sa dom neprehrieval, naopak v zimných mesiacoch sú okná zdrojom solárneho zisku. Práve preto je asi najdôležitejšie zvoliť kvalitné okná s izolačným trojsklom plneným argónom či kryptónom, maximálna hodnota U = 0,81W/K *m2.

Pasívny dom je závislý aj od vhodného umiestnenia na pozemku z hľadiska svetových strán. Ďalšou nemenej dôležitou technológiou je použitie rekuperácie na nútenú výmenu vzduchu. Dôležitá je aj hrúbka izolantu v stenách konštrukcie. Tento typ stavby sa odporúča predovšetkým na rodinné domy a rozmerovo veľké stavby.

Kliknutím sem zväčšíte obrázok

Tepelně izolační vlastnosti konstrukcí

Tepelně izolační vlastnosti konstrukcí NED Pasiv
Podlahový panel – deklarový súčiniteľ prestupu tepla U – W/m2K 0,207 0,15
Obvodová stěna – deklarový súčiniteľ prestupu tepla U – W/m2K 0,177 0,20
Střešní konstrukce – deklarový súčiniteľ prestupu tepla U – W/m2K 0,140 0,11
Okna a vstupní dveře – 7 komorový rám Uf – W/m2K 1,050 0,85
Okna a vstupní dveře – trojsklo Ug – W/m2K 0,500 0,50
Orientačná tepelná strata obálkou domu v kW 2,520 1,42

 

CENOVÁ DOSTUPNOSŤ bývanie

Poskytujeme jednoznačne najnižšie ceny na trhu! Náš najlacnejšie modul je k dispozícii už od 26 154 € bez DPH. Kompletný cenník k dispozícii tu.

RÝCHLOSŤ VÝSTAVBY domu

Bývanie na kľúč do 2-3 mesiacov. Tým, že naše moduly vyrábáme v krytých halách a máme vyhradený výrobný tým, vznikajú naše stavby veľmi rýchlo.

EKOLÓGIA drevostaveb

Používame prírodné materiály, ktoré neobsahujú škodlivé emisie SOX a COx a nezaťažujú životné prostredie.

Záruky MODULOS drevostaveb

Za našou prácou si stojíme a preto sa Vám nebojíme poskytnúť záruku 5 rokov na konštrukciu domu!