Fasády

Modulové domy ponúkame v rôznych variantoch prevedení fasády – od klasických drevených obkladov, cez moderné cementotrieskové až po štandardnej omietky.

1) Palubovkový fasádny systém

Dodávame v prevedení zo smrekového, alebo smrekovcového dreva.

Dôležitou vlastnosťou smrekových fasádnych paluboviek je ich pružnosť. V spojení s olejovou ochrannou lazúrou OSMO dosahujú dlhej životnosti, nielen u nás ale aj v extrémnych podmienkach. Pri správnej údržbe vydržia smreková fasáda niekoľko desiatok rokov.

Severský modrín je tvrdší ako smreku – jedná sa o veľmi kvalitné drevo, ktoré má pre použitie v exteriéri jednoznačne najlepšie vlastnosti. Životnosť je dlhšia ako u smrekového dreva.

Palubkový fasádní systém - detail

 

 

2) Roštový fasádny systém

Roštové fasádny obklad tvoria profily Rhombus 24 x 68 mm vyrobené zo sibírskeho smrekovca. Tento profil je svojím tvarom určený pre odvetrávané fasády, pričom šírka krytia je závislá na veľkosti vetracej medzery (8 – 10 mm). Z dôvodu použitia modrinu nie je nevyhnutne nutné chrániť tieto palubovky ochrannými nátermi, pretože palubovky získajú postupne vďaka poveternostným vplyvom typickú šedo-striebornú patinu.

3) Deskový fasádny systém

Cementotrieskové dosky sa vyrábajú lisovaním častíc na báze dreva, ktoré sa spájajú za pomoci cementu s rôznymi prísadami. Tieto dosky kombinujú výhodné vlastnosti cementu a dreva. Ich hmotnosť je nižšia oproti tradičným cementovláknitým doskám. Vďaka pevnosti a odolnosti proti poveternostným vplyvom, mrazu a plesniam sa radí pred štiepkocementové, alebo sadrokartónové dosky. Fasádne dosky sú primárne určené pre obklady prevetrávaných zateplených, alebo nezateplených fasád a stien v exteriéri, ale tiež aj v interiéri. Hlavná výhoda je ich architektonická rozmanitosť, prírodný vzhľad, dlhá životnosť, rôznorodá funkčnosť, rýchla a jednoduchá celoročná montáž, ľahká údržba, tepelne i zvukovo dobré izolačné vlastnosti, nehorľavosť a zdravotnú nezávadnosť.

4) Omietkové fasády

V ponuke máme širokú škálu pastovitých omietok. Medzi výhody týchto omietok patrí rýchla a jednoduchá aplikácia, široký výber farebných odtieňov, vysoká odolnosť proti klimatickým podmienkam, farebná stálosť, pružnosť a v neposlednom rade i umývateľnosť.

omítková fasáda
Ekonomicky &<br>kvalitně

Ekonomicky &
kvalitně

•Zakladáme si na vysokej kvalite za priaznivé ceny.
• Prevádzka domčeka je za „babku“.
• Pevne stanovená cena.

Rychle &<br>bez starostí!

Rychle &
bez starostí!

Domček odovzdáme do 4 – 5 mesiacov a ušetríme vám všetky starosti ohľadom stavby domu.

Mobilita &<br>Variabilita

Mobilita &
Variabilita

Šijeme domčeky na mieru našim klientom, nebojíme sa zmien ani neštandardných vecí, navyše možno domček kedykoľvek previezť na iné miesto.

Materiály & <br>životnost

Materiály &
životnost

Používame iba certifikované, zdravotne nezávadné materiály. Životnosť našich drevostavieb je porovnateľná s murovanou stavbou.

Bayos
Cetris
Fermacell
Isover
Rigips