Fasády

Mobilné modulové drevostavby sú v ponuke s celým radom fasádnych systémov – od klasických drevených cez moderné cementotrieskové až po klasické omietkové.

Možnosti fasády:

1) Palubovkový fasádny systém

Dodávajú sa varianty zo smrekového alebo smrekovcového dreva.

Významnou vlastnosťou smrekových fasádnych paluboviek je ich pružnosť. V spojení s olejovou ochrannou lazúrou OSMO dosahujú dlhú životnosť, nielen u nás, ale i v extrémnych podmienkach – pri správnej údržbe vydržia až niekoľko desiatok rokov.

Severský smrekovec je oproti smreku tvrdší – ide o vysoko kvalitné drevo, ktoré má pre exteriérové použitie jednoznačne najlepšie vlastnosti a zaručene vydrží ako vonkajší obklad domu.

2) Roštový fasádny systém

Roštový fasádny obklad je tvorený smrekovcovými profilmi RHOMBUS 24×68 mm zo sibírskeho smrekovca. Tento profil je svojím tvarom určený na odvetrávané fasády, pričom krycia šírka je závislá od veľkosti vetracej medzery (8 – 10 mm). Vďaka použitej drevine nie je nutné tieto palubovky chrániť ochrannými nátermi – palubovky postupne získajú typickú sivo-striebornú patinu.

 

3) Doskový fasádny systém

Cementotrieskové dosky zlučujú výhodné vlastnosti cementu a dreva. Sú ľahšie než tradičné cementovláknité dosky, ich pevnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom, mrazu a plesniam ich zaraďujú pred štiepkocementové alebo sadrokartónové dosky. Fasádne dosky sú primárne určené na obklady prevetrávaných zateplených či nezateplených fasád a stien tak v exteriéri, ako aj v interiéri. Ich hlavnou výhodou je ich architektonická rozmanitosť, prírodný vzhľad, dlhá životnosť a funkčnosť, rýchla a jednoduchá celoročná montáž, nenáročná údržba, tepelne i zvukovo dobré izolačné vlastnosti, nehorľavosť a zdravotná neškodnosť.

4) Omietkové fasády

V ponuke je široká škála pastovitých omietok. Medzi výhody pastovitých omietok patria rýchla a jednoduchá aplikácia, široký výber farebných odtieňov, vysoká odolnosť proti klimatickým podmienkam, pružnosť a v neposlednom rade i omývateľnosť.

CENOVÁ DOSTUPNOSŤ bývanie

Poskytujeme jednoznačne najnižšie ceny na trhu! Náš najlacnejšie modul je k dispozícii už od 26 154 € bez DPH. Kompletný cenník k dispozícii tu.

RÝCHLOSŤ VÝSTAVBY domu

Bývanie na kľúč do 2-3 mesiacov. Tým, že naše moduly vyrábáme v krytých halách a máme vyhradený výrobný tým, vznikajú naše stavby veľmi rýchlo.

EKOLÓGIA drevostaveb

Používame prírodné materiály, ktoré neobsahujú škodlivé emisie SOX a COx a nezaťažujú životné prostredie.

Záruky MODULOS drevostaveb

Za našou prácou si stojíme a preto sa Vám nebojíme poskytnúť záruku 5 rokov na konštrukciu domu!