Fasády

Modulové domy ponúkame v rôznych variantoch prevedení fasády – od klasických drevených obkladov, cez moderné cementotrieskové až po štandardnej omietky.

1) Palubovkový fasádny systém

Dodávame v prevedení zo smrekového, alebo smrekovcového dreva.

Dôležitou vlastnosťou smrekových fasádnych paluboviek je ich pružnosť. V spojení s olejovou ochrannou lazúrou OSMO dosahujú dlhej životnosti, nielen u nás ale aj v extrémnych podmienkach. Pri správnej údržbe vydržia smreková fasáda niekoľko desiatok rokov.

Severský modrín je tvrdší ako smreku – jedná sa o veľmi kvalitné drevo, ktoré má pre použitie v exteriéri jednoznačne najlepšie vlastnosti. Životnosť je dlhšia ako u smrekového dreva.

Palubkový fasádní systém - detail

 

 

2) Roštový fasádny systém

Roštové fasádny obklad tvoria profily Rhombus 24x68mm vyrobené zo sibírskeho smrekovca. Tento profil je svojím tvarom určený pre odvetrávané fasády, pričom šírka krytia je závislá na veľkosti vetracej medzery (8 – 10 mm). Z dôvodu použitia modrinu nie je nevyhnutne nutné chrániť tieto palubovky ochrannými nátermi, pretože palubovky získajú postupne vďaka poveternostným vplyvom typickú šedo-striebornú patinu.

3) Deskový fasádny systém

Cementotrieskové dosky sa vyrábajú lisovaním častíc na báze dreva, ktoré sa spájajú za pomoci cementu s rôznymi prísadami. Tieto dosky kombinujú výhodné vlastnosti cementu a dreva. Ich hmotnosť je nižšia oproti tradičným cementovláknitým doskám. Vďaka pevnosti a odolnosti proti poveternostným vplyvom, mrazu a plesniam sa radí pred štiepkocementové, alebo sadrokartónové dosky. Fasádne dosky sú primárne určené pre obklady prevetrávaných zateplených, alebo nezateplených fasád a stien v exteriéri, ale tiež aj v interiéri. Hlavná výhoda je ich architektonická rozmanitosť, prírodný vzhľad, dlhá životnosť, rôznorodá funkčnosť, rýchla a jednoduchá celoročná montáž, ľahká údržba, tepelne i zvukovo dobré izolačné vlastnosti, nehorľavosť a zdravotnú nezávadnosť.

4) Omietkové fasády

V ponuke máme širokú škálu pastovitých omietok. Medzi výhody týchto omietok patrí rýchla a jednoduchá aplikácia, široký výber farebných odtieňov, vysoká odolnosť proti klimatickým podmienkam, farebná stálosť, pružnosť a v neposlednom rade i umývateľnosť.

omítková fasáda
Ekonomicky &<br>kvalitně

Ekonomicky &
kvalitně

•Zakladáme si na vysokej kvalite za priaznivé ceny.
• Prevádzka domčeka je za „babku“.
• Pevne stanovená cena.

Rychle &<br>bez starostí!

Rychle &
bez starostí!

Domček odovzdáme do 3 mesiacov a ušetríme vám všetky starosti ohľadom stavby domu.

Mobilita &<br>Variabilita

Mobilita &
Variabilita

Šijeme domčeky na mieru našim klientom, nebojíme sa zmien ani neštandardných vecí, navyše možno domček kedykoľvek previezť na iné miesto.

Materiály & <br>životnost

Materiály &
životnost

Používame iba certifikované, zdravotne nezávadné materiály. Životnosť našich drevostavieb je porovnateľná s murovanou stavbou.

Bayos
Cetris
Fermacell
Isover
Rigips